Indore, Madhya Pradesh
GST No. 23AOBPJ1760M1Z2
Call 08043856994 67% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | paan |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavor | Sweet |
| Color | Brown |
| Brand | Kamal |
| Sweetness Type | Low Sweet |
| Main Ingredient | Mix Seeds |
| Shelf Life | 1 Year |
| Type | Egg Less |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Is It Dried | No |
| Packaging Type | Pouch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Flavor | dal |
| Form | dal |
| Pack Size | 1 kg |
| Type | Dried |
| Color | Yellow |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Main Ingredient | Dhana Dal |
| Brand | Kamal |
| Shelf Life | 1 Year |
| Usage/Application | Mukhwas |
| Packet Contains | 100grm, 500grm. |
| Packaging Type | Packet |
| Is It Dried | Yes |
| Packaging Size | 1 kg |
| Diet Type | Vegetarian |
| Best Before | 1yrs. |
| Artificial Colour | No Added Colour |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Type | Sweet Mukhwas |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavor | Sweet |
| Color | Multi Colour |
| Sweetness Type | Sweet |
| Form | Seeds |
| Main Ingredient | Saunf |
| Packaging Type | Packet |
| Packaging Size | 1kg |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Brand | Kamal |
| Diet Type | Vegetarian |
| Shelf Life | 1Yrs. |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Kg
| Type | Sweet Mukhwas |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavor | mint |
| Packaging Size | 1 kg |
| Main Ingredients | Coriander Seeds (Dal), Fennel Seeds (Saunf) |
| Packaging Type | Packet |
| Ingredients | Fennel |
| Coating Type | Sugar Coated |
| Shelf Life | 18 Months |
| Brand | Kamal |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Pack
| Type | Namkeen Mukhwas |
| Flavor | Sweet |
| Main Ingredients | Mixed Seeds |
| Form | Seeds |
| Packaging Type | Jar |
| Brand | Kamal |
| Coating Type | Uncoated |
| Shelf Life | 12 Month |
| Usage | Mouth Freshener |
| Pack Size | 200 g |
| Packaging Size | 1 Kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Pack
| Type | Sweet Mukhwas |
| Flavor | Sweet |
| Main Ingredients | Fennel Seeds (Saunf) |
| Packaging Type | Jar |
| Coating Type | Sugar Coated |
| Shelf Life | 12 Months |
| Brand | Kamal |
| Flavour | Saunf |
| Color | Green |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 100 g |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Pack
| Type | Sweet Mukhwas |
| Flavor | Mint (Pudina) |
| Main Ingredients | Fennel Seeds (Saunf) |
| Packaging Type | Jar |
| Ingredients | Saunf |
| Coating Type | Uncoated |
| Brand | Kamal |
| Shelf Life | 12 Month |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 100 g |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Product Type | Multi Colour |
| Flavor | Kewada |
| Type | Mukhwas Mix |
| Color | Multi Colour |
| Main Ingredients | Fennel Seeds (Saunf) |
| Sweetness Type | Sweet |
| Main Ingredient | Saunf |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Brand | Kamal |
| Is It Dried | Dried |
| Shelf Life | 1Yrs. |
| Speciality | No Preservative |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 500grm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Type | Sweet Mukhwas |
| Flavor | kesar |
| Color | Multi Colour |
| Main Ingredients | Fennel Seeds (Saunf) |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Brand | Kamal |
| Is It Dried | Dried |
| Coating Type | Sugar Coated |
| Shelf Life | 1Yrs. |
| Speciality | No Preservative |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 500gm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Flavor | Digestive |
| Form | Seeds Mix |
| Pack Size | 500 g |
| Brand | Kamal |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Main Ingredient | Digestive Mix |
| Shelf Life | 6month |
| Packaging Size | 500grm |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Type | Seeds Mix |
| Is It Dried | Dried |
| Diet Type | Vegetarian |
| Artificial Colour | No Added Colour |
| Packaging Type | Packet |
| Speciality | No Preservative |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25 Kg
| Herbal Type | Mukhwas Mix |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavor | kesar |
| Pack Size | 1 kg |
| Form | Granules |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Shelf Life | 12 Months |
| Flavour | Kesar |
| Color | Brown |
| Brand | Kamal |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Type | Vegetarian |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Flavor | Calcutta Paan |
| Form | Soft Mukhwas |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetness Type | Sweet |
| Main Ingredient | Mix Ingredients |
| Shelf Life | 1yrs |
| Type | Pan Mukhwas |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Packet |
| With Supari | With Supari |
| Packaging Size | 1kg. |
| Brand | Kamal |
| Flavour | Paan |
| Quality | A Grade |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Flavor | Rose |
| Form | Coated Seeds |
| Product Type | Multi Colour |
| Color | Gulab |
| Brand | Kamal |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Main Ingredient | Saunf |
| Shelf Life | 1Yrs. |
| Type | Mukhwas Mix |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Is It Dried | Dried |
| Diet Type | Vegetarian |
| Best Before | 1yrs. |
| FSSAI Certified | Yes |
| Artificial Colour | No Added Colour |
| Packaging Type | Packet |
| Speciality | No Preservative |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 500grm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Herbal Type | Herbal Mix |
| Flavor | Herbal Mix |
| Form | gulab khajur |
| Sweetness Type | Low Sweet |
| Shelf Life | 8month |
| Quality Available | A Grade |
| Type | Mouth Freshener |
| Packaging Type | Jar |
| Diet Type | Vegetarian |
| Color | Dark Red |
| Brand | Kamal |
| Flavour | Gulab |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Pack Size | 500 g |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25 Kg
| Type | Sweet Mukhwas |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavor | Kattha |
| Color | Dark |
| Main Ingredients | Fennel Seeds (Saunf) |
| Form | Seeds |
| Packaging Type | Packet |
| Packaging Size | 1kg |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Brand | Kamal |
| Is It Dried | Dried |
| Shelf Life | 1Yrs. |
| Organic | Yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Type | Coated Fennel (Saunf) |
| Product Type | sweet |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavor | Sweet |
| Main Ingredients | Fennel Seeds (Saunf) |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Brand | Kamal |
| Coating Type | Sugar Coated |
| Shelf Life | 1yrs |
| Speciality | No Preservative |
| Taste | Sweet |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Type | Churan Goli Mukhwas |
| Flavor | Khatta Meetha |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Main Ingredients | Tasty Balls |
| Form | Balls (Goli/Vati) |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Kamal |
| Coating Type | Sugar Coated |
| Shelf Life | 9month |
| Shape | Round |
View Complete details
| Color | multi colour |
| Product Type | Multi Colour |
| Packaging Size | 1 kg |
| Coating | Sugar |
| Variety | saunf |
| Packaging Type | Packet |
| Flavor | Plain Sweet |
| Brand | kamal |
| Form | Seeds |
| Shelf Life | 12 month |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Color | multi colour |
| Product Type | Multi Colour |
| Packaging Size | 1 kg |
| Coating | Sugar |
| Variety | Tini Mini |
| Fennel Seed Size | Medium |
| Packaging Type | Loose |
| Brand | Kamal |
| Shelf Life | 12 Month |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Flavor | Digestive |
| Form | Seeds Mix |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Main Ingredients | Mixed Seeds |
| Sweetness Type | Sweet |
| Main Ingredient | Saunf |
| Shelf Life | 12 months |
| Type | Sweet Mukhwas |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Packet |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Kg
| Type | Sweet Mukhwas |
| Form | Coated Seeds |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Main Ingredients | Fennel Seeds (Saunf) |
| Sweetness Type | Sweet |
| Main Ingredient | Saunf |
| Shelf Life | 12 months |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Pouch |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Kg
| Type | Sweet Mukhwas |
| Packaging Size | 100g |
| Packaging Type | Packet |
| Color | White |
| Ingredients | Madrasi Saunf |
| Brand | Kamal |
View Complete details
| Type/Variety | barik saunf |
| Grade | Premium Quality |
| Size | Fine (Barik) |
| Usage/Application | Plain Sauf |
| Color | Green |
| Processing Type | Natural |
| Form | Whole |
| Packaging Type | Plastic Pouches |
| Organic | Yes |
| Purity | 99.5% |
| Packaging Size | 1 kg |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Kg
| Variety | Moro |
| Form | Shredded (Laccha) |
| Grade | A Grade |
| Processing Type | Dried |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Sweet Mukhwas |
| Ingredients | Salai Supari |
| Cut Type | Paper |
| Packaging Type | Packet |
| Color | Brown |
| Brand | Kamal |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Kg
Product Brochure
| Type | Sweet Mukhwas |
| Pack Size | 500 g |
| Form | cardamom |
| Flavor | Elaichi |
| Packaging Size | 500gm |
| Color | Silver |
| Main Ingredients | Silver Coated |
| Shelf Life | 1Yrs. |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Kamal |
| Coating Type | Uncoated |
View Complete details