Indore, Madhya Pradesh
GST No. 23AOBPJ1760M1Z2
Call 08043856994 67% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 200 Jar
| Product Type | Digestive Candy |
| Packaging Size | 100 Gram |
| Flavor | Hing |
| Net Weight | 500 g |
| Flavour | Hing |
| Brand | Kamal |
| Shelf Life | 12 Month |
| Form | Goli |
| Taste Profile | Sour |
| Country of Origin | India |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Material | Plastic Jar |
View Complete details
| Product Type | Digestive Candy |
| Flavor | mint |
| Net Weight | 1 kg |
| Packaging Type | Pouch |
| Brand | kamal |
| Cultivation Type | Organic |
| Shelf Life | 12 Months |
| Flavour | MINT |
| Color | white |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Goli (Ball) |
| Packaging Material | Polythene Pouch |
| Country of Origin | India |
| Is It Imported | Non Imported |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Jar
| Product Type | Digestive Candy |
| Flavor | Aam |
| Net Weight | 500 g |
| Flavour | Mango |
| Brand | Kamal |
| Shelf Life | 6 Month |
| Packaging Size | 100g |
| Refrigeration Required | No |
| Taste Profile | Khatta Meetha |
| Form | Slice |
| Country of Origin | India |
| Packaging Type | Jar |
| Packaging Material | Plastic Jar |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Jar
| Form | Soft Candy |
| Taste Profile | Sweet Sour |
| Sweetener Type | Sugar Salt Mix |
| Flavour | IMLY |
| Shape | Round |
| Masala Type | Medium Masala |
| Pack Size | 1 kg |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Plastic Jar |
| Brand | Kamal |
| Packaging Size | 100g |
| Diet Type | Vegetarian |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Jar
| Candy Type | Hard Candy, Hard Candy |
| Flavor | Orange |
| Center Filling | No Filling |
| Pack Size | 1 kg |
| Color | Orange |
| Sugar Type | Sugar |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Loose |
| Brand | Kamal |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Pack
| Packaging Size | 1kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Form | Goli |
| Brand | Kamal |
| Ingredient Base | Sugar |
| Packaging Type | Pack |
| Flavour | Spicy |
| Usage | Digestive |
| Shelf Life | 12 Month |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Added Flavours | Masala |
| Seed Type | Seedless Extract |
| Prescription/Non prescription | Non Prescription |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Product Type | Digestive Candy |
| Net Weight | 1 kg |
| Flavor | Kacchi Kery |
| Flavour | Raw Mango |
| Packaging Type | Packet |
| Type | Laddu Candy |
| Shape | Round |
| Brand | Kamal |
| Shelf Life | 6month |
| Packaging Size | 1kg |
| Taste Profile | Khatta Meetha |
| Form | Goli (Ball) |
| Eggless | Yes |
| Packaging Material | Polythene Pouch |
| Country of Origin | India |
| 100 Vegetarian | Yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Laddu Type | Amrud |
| Sweetener Type | Sugar |
| Packaging Type | Packet |
| Flavour | Guava |
| Type | Laddu Candy |
| Pack Size | 1 kg |
| Shelf Life | 6month |
| Shape | Round |
| Brand | Kamal |
| Packaging Size | 1kg |
| Occasion | Daily Use |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Eggless | Yes |
| Flavor | Guava |
| 100 Vegetarian | Yes |
View Complete details