Indore, Madhya Pradesh
GST No. 23AOBPJ1760M1Z2
Call 08043856994 67% Response Rate
Send Enquiry
| Product Type | Digestive Candy |
| Flavor | bor |
| Net Weight | 1 kg |
| Flavour | Bore |
| Packaging Size | lose |
| Packaging Type | kg |
| Type | BORE powder Gatagat |
| Brand | kamal |
| Shelf Life | 12 Months |
| Taste Profile | Khatta Meetha |
| Form | Goli (Ball) |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
| Product Type | Digestive Candy |
| Flavor | Multi-Fruit |
| Net Weight | 1 kg |
| Flavour | bore |
| Packaging Size | kilo |
| Packaging Type | lose |
| Type | made with Bore powder |
| Brand | kamal |
| Shelf Life | 12 Months |
| Taste Profile | Khatta Meetha, Spicy |
| Form | Goli (Ball) |
| Packaging Material | Polythene Pouch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Masala Type | borkut |
| Net Weight | 1 kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavour | MASALA BOR |
| Packaging Size | lose |
| Type | masala gatgat |
| Form | Powder |
| Packaging Type | kg |
| Cuisine | Indian |
| Shelf Life | 12 months |
| Diet Type | Vegetarian |
| Brand | KAMAL |
| Processing Type | Roasted And Ground |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details