Indore, Madhya Pradesh
GST No. 23AOBPJ1760M1Z2
Call 08043856994 62% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 20 Kg
| Jelly Type | Liquid Jelly |
| Flavor | Mix Fruit |
| Net Weight | 1 kg |
| Packaging Type | Loose |
| Price Per Piece | 3 |
| Base Ingredient | Agar Agar |
| Shape | Round |
| Brand | Kamal |
| Packaging Size | 1kg |
| Coating | Sugar Coated |
| Eggless | Yes |
| Pieces per Pack | 200 Pieces |
| Dietary Preference | Vegetarian |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Product Type | sandwich |
| Flavor | Mix Fruit |
| Packaging Type | Loose |
| Shape | Rectangular |
| Coating | Sugar Coated |
| Brand | Kamal |
| Base | Fruit Pulp |
| Packaging Size | 1 kg |
| Net Weight per Pack | 1 kg |
| Eggless | Yes |
| Dietary & Veg Status | Vegetarian |
View Complete details
| Product Type | Jelly Cubes |
| Flavor | Mix Fruit |
| Shape | Rectangular |
| Coating | Sugar Coated |
| Packaging Type | Plastic Jar |
| Net Weight per Pack | 200 g |
| Dietary & Veg Status | Vegetarian |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Brand | Kamal |
| Packaging Size | 500 gm |
| Flavour | Alphonso Mango |
| Shelf Life | 12 months |
| Number of Pieces | 100 pieces |
| Ingredients | Sugar; Mango Pulp; Citric Acid; Artificial Flavors |
| Color | Yellow |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Kg
| Candy Type | Hard Candy |
| Packaging Size | 1 kg |
| Mango Type | Mango Mixed Fruit |
| Taste Profile | Sweet |
| Center Filling | No Filling |
| Pack Size | 500 piece |
| Sugar Type | Sugar |
| Type | Hard Candy |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Plastic Jar |
View Complete details
| Product Type | Toffee |
| Toffee Type | Soft Toffee |
| Flavor Type | strawaryy |
| Flavor | Mix Fruit |
| Texture | Soft |
| Net Weight | 500 g |
| Center Filling | Fruit Jelly |
| Flavour | mix fruit |
| Pack Size | 500 g |
| Sugar Type | Low Sugar |
| Dietary Preference | Vegetarian |
| Usage | all |
| Brand | Kamal |
| Quantity Per Pack | 500g |
| Shape | Square |
| Packaging Type | Pillow Pack |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Toffee Type | Mango Pulp toffee |
| Packaging Size | 500 gm |
| Flavour | Kacchi Kerry |
| Brand | Kamal |
| Shelf Life | 12 months |
| Number of Pieces | 100 pieces |
| Ingredients | Sugar; Mango Pulp; Citric Acid; Artificial Flavors |
| Quantity Per Pack | 500g |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details